dr Marcin Bochenek

Kierownik artystyczny, choreograf,

Nauczyciel akademicki, kierownik Zakładu Tańca bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Laureat wielu odznaczeń i nagród w dziedzinie tańca i folkloru. Autor opracowań tańców podlaskich na scenę i materiałów metodycznych. Instruktor tańca oraz wykładowca kursów kwalifikacyjnych i studiów podyplomowych. Autor i współautor 68 publikacji metodyczno-naukowych - w tym 3 monografii z zakresu kultury tradycyjnej ludności nadbużańskiej z uwzględnieniem folkloru tanecznego Podlasia. 

 

 

 

mgr Marian Rzędzicki

Kierownik organizacyjny, Prezes Stowarzyszenia

Absolwent AWF w Warszawie, od 1978 roku pracuje jako instruktor tańca, wieloletni pracownik Zakładu Tańca bialskiej AWF, wychowawca wielu pokoleń tancerzy, laureat  nagród i odznaczeń w dziedzinie folkloru. Od początku związany z zespołem. Aktualnie pełni funkcję Kierownika Zespołu oraz Prezesa Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasie".

mgr Damian Jabłoński

Instruktor, grupy młodszej

Wieloletni tancerz zespołu, absolwent AWF w Białej Podlaskiej, instruktor tańca, nauczyciel akademicki w Zakładzie Tańca AWF. Finalista wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych turniejów tańca towarzyskiego, posiadający międzynarodową klasę S w tańcach latynoamerykańskich oraz klasę A w tańcach standardowych. Instruktor Salsation Elite, Zumby oraz Fit&Funky Wannabe.

mgr Anna Litwiniuk

Instruktor grupy młodszej

Wieloletnia tancerka zespołu, absolwentka AWF w Białej Podlaskiej, dyplomowana instruktorka tańca, nauczycielka współpracująca z Zakładem Tańca AWF.  

mgr Emma Cieślińska

Wieloletni Kierownik artystyczny, choreograf

Absolwentka Wydziału Humanistycznego UMCS w Lublinie, w 1974 roku ukończyła CPARA, od 1967 roku pracuje jako instruktor tańca, dyrektor artystyczny i choreograf, współpracująca z wieloma zespołami, przez wiele lat członek Rady Ekspertów Ministerstwa Kultury i Sztuki, laureatka wielu odznaczeń i nagród w dziedzinie folkloru, współautorka opracowań skryptu „Tańce Podlaskie”, wychowawca wielu pokoleń tancerzy, autorka wielu opracowań tańców podlaskich na scenę.

Please reload

© 2016 ZPiT Podlasie